Hacked By TheSenius

Проект "Самообійми" Олександри Павловської в арт-центрі Я.Гретера

22.04.2016


ОЛЕКСАНДРА ПАВЛОВСЬКА

САМООБІЙМИ

Чи обіймаєш ти себе?
Чи відчуваєш до себе жаль чи радість?
Чи, може, молишся Богу, або мастурбуєш десь у куточку?
Що ти відчуваєш коли ти один?
Відкинутий, одинокий та єдиний!!!
Чи можеш ти обійняти самого себе?
І не кидатися слізьми, і не кричати, і посміхнутися,
і продовжити обіймати себе?
Все це і є ти!
І навіть не намагайся обдурити свою сутність.
Дику. Не приручену. Власну.
 
МЕТА ПРОЕКТУ: запитати людей «Що ти відчуваєш, коли обіймаєш себе?» Багато хто ніколи не замислювався над цим запитанням. Може, і не буде, тому що це не важливо. А комусь важливо, адже мова йде про розуміння себе, про дружелюбне ставлення до себе. Про ще неосмислені відчуття, запитання та думки. Про внутрішнє взаєморозуміння.
 
ЗАСОБИ ДОСЯГНЕННЯ:
Фотографія. Процес фотографування в студії (в спеціальному замкнутому просторі) – це імітація умов самотності. Споглядання результату фотосесії сприяє рефлексії самого себе. Тобто людина оцінює себе по фотографії.
 
 
ПОПЕРЕДНІЙ ЕКСПЕРИМЕНТ БУВ НАД СОБОЮ. Якось під час діалогу з собою я зашпорталась за думку, що довела мене до сліз. Я притулилася до себе, тому що мені було дуже шкода саму себе. І чим більше намагалася заспокоїтися, тим більше шморгала носом. Чому самообійми викликають жаль до себе? Чому не радість, сміх і задоволення. Коли інтимно розмовляєш із собою — обіймаєш себе чи відштовхуєш? Чи, може, рятуєш? Чи заганяєш у кут? Радієш чи задихаєшся? Гаразд! Забагато питань. Час для експериментів. Отож, штатив, шмат білої тканини на стіну, камера на автоспуск і спогади, мрії, фантазії. Протягом 6-7 годин думками я обіймала себе у різних ситуаціях. Цікавість і складність процесу полягала в тому, що я ніяк не могла впливати на кадр. Я не могла його запланувати та відстежити. Я не знала, в який момент і в якому місці накладеться чітке зображення, а де розмиється, чи взагалі зникне. Були лише мої емоції, довга витримка у фотоапараті та дві мене в кадрі. Я просто була сама з собою та сама собою!
 
 
Проект для Арт-центру ЯКОВА ГРЕТЕРА
Під час мого проекту у галереї «Я Гретера» я хочу звернутися до людей із запитанням: «Що ви відчуваєте, коли обіймаєте себе?» Учасником може стати будь-хто, хто захоче взяти участь у експерименті. У цьому проекті важливо не лише фотовідбиток, як ілюстрація самообійм, а й усі відчуття, переживання та роздуми учасника. Це дослідження процесу. Я пропоную щоб людина також задумалась над питанням, занурилась у себе та віднайшла щось загублене, інтимне, цікаве, емоції, думки, спогади.
 
 
Для участі у проекті, просто, заповніть заявку!!!
Слідкуйте на сторінках Facebook: подія Самообійми, арт-центр Гретера, Olexandra Pavlovska